26.janvārī ziemas alus festivāls „Melnā Ziema”

Nākamā gada 26. janvārī – ziemas aukstākajā laikā, Rīgā notiks Latvijā pirmais ziemas alus festivāls „Melnā Ziema”. To organizē amerikāņu alus restorāns ALEhouse un Brevinga alus salons, sadarbībā ar Latvijas alus darītavām un mājbrūvētājiem. Festivāla ietvaros visas dienas garumā būs iespējams nobaudīt vairākus desmitus šķirņu kvalitatīva tumšā un stiprā alus no Latvijas, kā arī citām Eiropas valstīm un ASV.

ALEhouse īpašnieks Gordons VanHoutans norāda: „Ziema ir pats labākais laiks nesteidzīgai tumšā alus baudīšanai. Šādu alu parasti nav nepieciešams lietot stipri atdzesētu, jo tieši siltumā atklājas tā pilnīgā un bagātīgā garšas buķete.” Īpašu festivāla apmeklētāju uzmanību plānots pievērst arī kvalitatīvajam stiprajam alum, kādu nelielos daudzumos jau sāk brūvēt arī Latvijā, to nogatavinot ilgāk nekā parasti.
Festivālā piedalīsies vismaz trīs Latvijas alus darītavas, kas brūvē gardu tumšo alu – „Valmiermuižas alus”, „Piebalgas alus” un „Aldaris”. “Tumšais alus var piedāvāt izteiksmīgas, unikālas un daudzveidīgas garšas, kas piesaista alus baudītājus,” teic Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” saimnieks, norādot, ka salīdzinot šo gadu un divas iepriekšējās ziemas sezonas, Valmiermuižas tumšā alus noiets pieaudzis par 67%.
No ārvalstu brūveriem būs pieejams tādu pasaulē atzītu Eiropas un Amerikas darītavu alus kā Fuller’s, Mikkeller, De Molen, St.Bernardus, Brewdog, Founders, AleSmith un citi. Savus īpašos ziemas alus degustēt piedāvās arī vairāki Latvijas un Lietuvas mājbrūvētāji.
Festivāla laikā alus degustācijai būs pieejams salīdzinoši neliela tilpuma glāzēs, lai nodrošinātu iespēju nobaudīt pēc iespējas dažādākus alus.

Alus festivāla laikā tiks pārdots. Mazās glāzēs, +/- 150ml par pietiekoši draudzīgu cenu, kas pārrēķinot uz lielāku tilpumu, nepārsniegs vidējo tumšā alus cenu vidējā Rīgas krogā. Precīzi to visu pateiksim janvāra sākumā, kad tiks sākta biļešu tirdzniecība. Mazas glāzes ir arī citu festivālu prakse, turklāt šāds tilpums ir pietiekams, lai novērtētu alus garšas labās un sliktās īpašības. Protams, būs pieejami arī lielāki tilpumi, taču tad būs grūti nogaršot daudz šķirņu. Turklāt jāņem vērā, ka būs pieejami arī 10% ali, kurus nav ieteicams baudīt lielos apjomos. Vienīgais, kas netiks pārdots, būs mājbrūvētāju alus, kas tiks piedāvāts degustācijai par brīvu, tā kopējie apjomi gan nebūs pārāk lieli – par šāda veida alu samaksu prasīt ir aizliegts, bet uzsaukt lielus daudzumus neviens mājbrūvētājs nevēlas.

Ņemot vērā, ka „Melnā Ziema” norisināsies iekštelpās un vietu skaits ir ierobežots, visi interesenti ir aicināti jau laikus iegādāties biļetes Brevinga alus salonos un restorānā ALEhouse. Tās būs pieejamas sākot ar nākamā gada janvāri. Plašāka informācija par festivāla „Melnā Ziema” programmu un papildināts alus šķirņu saraksts ir pieejams ziemas alus festivāla mājaslapā http://www.melnaziema.lv

Atbildēt