Atskats uz 3.jūnija mājbrūvētāju pasākumu

Kopbilde

Kopbilde

Šoreiz pasākums notika Tukumā pie Zinta. Laika apstākļi mūs lutināja un pirmie atbraucēji pat paspēja nopeldēties tuvējā ezerā. Kopumā savācāmies aptuveni 20 cilvēki. Vakaru sākām ar Zinta iekārtu apskati un alus pagraba apmeklējumu. Ineresanta bija telpa kurā glabājas alus, šajā karstumā ļoti patīkamo 6C aukstumu tur nodrošina mikroautobusa kondicionieris. Ekskursiju turpinājām ar vārdā neminēta aparāta apskati (kurā tiek likvidēts sabojājies alus), kam sekoja neliela degustācija, kuras laikā manta izpelnījās atzinību par maigo garšu un augsto kvalitāti.

Pēc ekskursijas sēdāmies pie galda, ēdām ārkārtīgi garšīgo Vaļuka soļanku (ar nierēm, protams), degustējām līdzpaņemto alu, īpaši jau Aizputes pasākumā pagatavoto, kā arī Zinta pagrabā atrodamo. Sarunas kā vienmēr bija interesantas, pārsvarā par un ap brūvēšanu. Tie, kas brūvēt tikai sāk, jādomā, uzzināja ļoti daudz noderīgas informācijas. Kad vēderi bija pilni, tad sekoja pasākuma praktiskā daļa – siera vārīšana. Praktiskas pieredzes nevienam nebija, bet teorija bija izprintēta no interneta. Pie vārīšanas lielāku iniciatīvu izrādīja dāmas, kungi vairāk stāvēja apkārt un neskopojās ar padomiem, kā nekā, pāris ali jau bija ribās.

Te neliela procesa dokumentācija:
-uzkarsē 6L piena
-piedrupina klāt 2kg biezpiena
-nepārtraukti maisot uz lēnas uguns silda 20min, kamēr atdalās sūkalas
-nokāš
-iegūto masu sajauc ar 6 sakultām olām, 0,5L saldā krējuma, ķimenēm un sāli
-katlā izkausē 200gr sviesta
-masu liek katlā un nepārtraukti maisot karsē
-kad masa palikusi staipīga to ielej traukā, kurā izklāta saslapināta marle
-liek marli vēsā vietā zem sloga

Pasākums turpinājās jautrā noskaņā ar kopbildi, kam sekoja rupjo un ne tik rupjo anekdošu tūre, pašu un Zinta mazdēlu izpildījumā. Ap pusnakti daži aizbrauca mājās, daži pie galda atpūtināja acis, bet spēcīgākie apmeklēja pirtiņu.

No rīta kopīgas brokastis un ķērāmies pie alus brūvēšanas. Ķērāmies gan nebūtu īstais vārds, jo ķērās tikai Zintis, pārējie asistēja. Tā nu brūvējot visi pamazām izklīda…

Paldies saimniekam par uzņemšanu. Bildes zemāk. Plānots, ka nākamais pasākums notiks augusta pēdējā nedēļas nogalē Olainē. Turklāt vienmēr der atcerēties, īpaši jaunajiem mājbrūvēšanas censoņiem, labāk vienreiz apmeklēt pasākumu un pajautāt, apskatīt un pagaršot klātienē, nekā desmit reizes pārlasīt forumā.

Valda bildes
Mārtiņa bildes

Viens komentārs rakstam “Atskats uz 3.jūnija mājbrūvētāju pasākumu”

  1. kspc

    Garlaicīga lapa, 3 mēnešus nekādu jaunumu!


Atbildēt