Atskats uz ikgadējo mājbrūvētāju sanākšanu Blomē

Jau pašā sākumā es gribu teikt – pasākums izdevies! Un, ja citi nemeloja, tad arī viņiem patika!
Šī gada pasākums pagāja “country” zīmē… smuka vieta, īsti lopi un neatkārtojamais AndaL un viena no 30 foruma Mārtiņiem izpildītais – “Kantrī radies Smiltenē”!
Jau pats pasākuma sākums bija daudzsološs, kāds Zemgales puses mājbrūvētājs bija savedis tik daudz un dikti dažādu šķirņu un izpildījuma alu, ka gandrīz aizkavējās oficiālajā programmā paredzētās “Neizdevušies Angļu rūgtie eili” sacensības. Kopumā pasākumā, no piektdienas līdz svētdienai, tika piedāvāts nobaudīt vairāk kā 70 (!) alus veidus. Pateicoties arvien klāt piebraucošiem dalībniekiem, kuri tad nu palīdzēja nokopt Zemgales nediedzēto miežu alu un visus gadu vecos porterus, paredzētās sacensības sākās laicīgi. Sacensības izvērtās jautras, pateicoties tiesnešu atraktivitātei un neaprakstāmajai spējai raksturot katru no pagaršotajiem “konkursantiem”. Un atšķirībā no īstā konkursa, šeit tiesneši bija visi klātesošie. Uzvarētāja laurus plūca MartinsK. Tālāk programmā sekoja pirts! O, jā… Edgars nemeloja, MILJONS, es pat teiktu, ka ar pusi! Tad nu izpērušies, tiešā un pārnestā šī vārda nozīmē, turpinājām degustāciju. Par dažām turpmākām tās nakts norisēm, lai izsakās tie, kuri ņēma tiešu dalību, bet es uzreiz pāriešu pie brokastīm. Te nu mūs gaidīja nākamais šī jaukā pasākumu pārsteigums- gardas, sātīgas un vienkāršas brokastis. Maz pamazām sāka ierasties piektdien neatbraukušie, vesdami alu konkursam un vienkārši pagaršošanai, un šeit Saimniece pateica sakrālo frāzi: “ Viņi ko? VISI ved alu VISIEM!?” Aizsteidzoties notikumiem pa priekšu… tā arī bija!
Tad bija pienācis laiks pirmajai lekcijai. To vadīja Atis un Edgars, pie brokastīm mums pastāstot par INTERNATIONAL HOMEBREW PROJECT 2012, ar ekskluzīvu iespēju uzmanīgākajiem klausītājiem pagaršot rezultātu, jeb kā mēs vēlāk smējāmies “vienkāršu brokastu alu ar 10,5% alk.”
Jau no agra rīta turpinājās arī citu alu degustācijas un saviesīgas sarunas gan par amata noslēpumiem, gan par tehnoloģiskiem procesiem, hokeju un aitām. Un jā…. runājot par aitām, tagad es zinu kur radies teiciens “vilks aitas ādā” . Nu labi, ne gluži vilks, bet vienam no vietējiem vīreļiem bija interesants dzīvnieks… izskatās kā aita, bet staigāja saimniekam pakaļ kā suns, klausīja komandām, un pats interesantākais … dzēra alu!
Tā, mums jaukā gaisotnē sarunājoties un degustējoties, tikām aicināti uz dienas centrālo konkursu- “pēc angļu rūgtā eila parametriem mājbrūvēts alus”. Viss konkursam iesniegtais alus tika sadalīts 2 grupās, no kurām, ņemot talkā komerciālos šī stila paraugus un kompetentu žūriju tika izvirzīti četri finālisti. Finālā vērtēšana notika vēl skurpulozāk un piekasīgāk, bet uzvarētājs beigās tika noskaidrots. Par uzvarētāju kļuva aldaris Valdis Tīrais (aka Reinis), kurš saņēma galveno balvu un neizsakāmi daudz cieņas apliecinājumus. Šobrīd norisinās aktīvas sarunas par uzvarētājalus receptes publicēšanu! Pēc šī konkursa sekoja vēl viens, “Dzērāju simpātija jeb alus Blome 2012” . Katram, kas ieradās uz pasākumu ar savu alu, bija iespēja, viņaprāt labāko no tiem, ļaut vērtēt visiem pārējiem. Katram pasākuma dalībniekam, kurš uz to brīdi bija ieradies, tika izsniegtas 3 uzlīmes, kuras tad viņš arī varēja uzlīmēt uz viņaprāt labākā alus. Ar minimālu pārsvaru šajā konkursā uzvarēja aldaris Zintis, ar nieka 2 balsīm apsteidzot Aivo, kurš jāatzīmē, alu brūvē samērā nesen, bet jau ar panākumiem.
Pie mums ciemos ieradās arī Valmiermuižas alusdarītavas pārstāvis, viens no īpašniekiem – Aigars. Diezgan nepiespiestā gaisotnē Aigars pastāstīja par alusdarīšanas biznesa gaišajām un tumšajām pusēm, atklāja kapēc viens vai otrs produkts ir tāds vai šitāds, un paskaidroja ar ko vācu aldaris ir pārāks par mūsējo, jo viņš nezina vārdu “сойдёт“. Promejot Aigars tika pamatīgi apdāvināts ar mājbrūvētāju darinājumiem, bet mēs atgriezāmies pie šī pasākuma baudīšanas!
Turpinājumā notika neliels alus vārīšanas paraugdemonstrējums tiem, kas tikai domā uzsākt šo lietu, un kāds no pasākuma dalībniekiem promdodoties visiem skaļi solīja, ka uz nākamo pasākumu viņš atbraukšot jau ar savu alu! Gaidīsim! Lēnām pamazām, tiem, kam bija jābrauc, aizbrauca, bet palikušie nodevās alus baudīšanai. Tika arī nolemts izmēģināt pagalmā esošo ūdens baļļu, kuru tālredzīgi kāds uzņēmīgs pasākuma dalībnieks bija iekūris jau iepriekšējā vakarā. Tad nu, samērā drēgnā laikā, visi interesenti nodevās ūdensprocedūrām. Lēnām, bet nepielūdzami laiks tuvojās vakaram, kad atkal laiks bija pārsteigumiem… supergardām kartupeļu pankūkām un, protams, alum! Pie vakariņām es nobaudīju diezgan unikālu dzērienu… Cēsu eilu. Šo eilu, kā eksperimentālu produktu, no Cēsu alus darītavas, mums iedeva paprovēt viņu aldaris Māris, mans subjektīvais vērtējums: garšoja-pirktu! Sestdienas vakarā bija palikuši vairs tikai izturīgākie, un lai cik dīvaini tas neliktos, 90% no viņiem bija tie, kas ieradās jau piektdien. Un arī sestdienas vakars daļai no dalībnieku noslēdzās pēc pirts.
Svētdienas rīts sākās ļoti agri. Jau pirms 9:00 Drandu mājās kūsāja dzīvība… saimnieki rosījās virtuvē, gatavodami brokastis, bet pārējie ko nu kurais… protams, ka lielākā daļa “snaikstījās” gar pagrabu, atlikušajiem krāniem un pudelēm. Pat šinī šķietami tukšajā dienā pagadījās vairāki ievērības cienīgi notikumi… pirmkārt, atšālējušos alu degustācija, kuri nemaz tik atšālējušies beigās nebija. No tiem, kas atrodami bija uz galda, uzvarēja AndisL un Linards, jo kā atzina vērtētāji, viņu alus droši var atstāt uz nākamo dienu atvērtā veidā, un tie ļoti nezaudē tikko atvērtam alum.
Otra pārsteidzošā lieta bija fakta konstatācija, ka pagrabs ne tuvu nav izdzerts, un tad pasākumā dominēšā frāze bija “ Davai maināmies!?” Palikušie ātri samainījās ar aliem, lai jau mājās izvērtētu viens otra veikumu.
Pabrokastojuši visi sāka aizbraukt, atstādami Edgaru un saimniekus tikt galā ar sastrādāto… vēl jau seko “ilgais ceļš mājās”, bet tas uz pasākumu neattiecas. Līdz nākamajai reizei!!!

Īpašs mans paldies :

Edgaram ar Ati par noorganizēšanu;
“saimniekiem” par uzņemšanu;
Imantam un Aivo par vizināšanu;
un visiem, visiem par kompāniju !!!

Lai Jums visiem labs alus!!!

Linards

Foto:

20120512 – majas alus pasakums Blome

Video reportāža stvstudija.lv:

From 20120512 – majas alus pasakums Blome

Atbildēt