Mājas alus brūveru sanākšana Blomē

2013.gada pasākuma programma ir šeit (klikšķināt)!!!

 

 

 

 

12. maijā jau trešo reizi notiks Latvijas mājas alus aldaru ikgadējā sanākšana. Šoreiz Vidzemē, netālu no Blomes. Iepriekšējos gados šo pasākumu apmeklēja vairāki desmiti mājbrūvētāju ar visām ģimenēm, kā arī kaimiņvalstu brūvētāji un alus cienītāji.

Pasākuma laikā mājbrūvētāji no visas Latvijas degustēs viens otra brūvējumus, apmainīsies pieredzē, plānotas lekcijas un diskusijas (pilna programma tiks publicēta aprīļa laikā), kā arī mājbrūvēšanas demonstrācija. Tāpat tiks rīkotas mājas alus sacensības, kuru dalībniekiem vērtēšanai jāiesniedz angļu rūgtais eils (English Premium Bitter), tā specifikācija un diskusija par šīm sacensībām atrodama mājas alus foruma diskusijā.

Pasākuma programma (aktualizēta 24.aprīlī)

Piektdiena, 11.maijs

no 17:00 ierašanās, čigānu pirts, alus degustācija, centralizētas vakariņas nav paredzētas, jo katrs ierodas savā laikā, tādēļ paņemiet līdzi kādas uzkodas

ap 21:00 to rūgto alu degustācija, kuri sestdienas sacensībās nepiedalīsies (nepareizi parametri u.c.)

Sestdiena, 12.maijs

ap 9:30 brokastis

11:00 – 13:00 Alus sacensības

14:00 – 14:30 Andis L. stāstīs par savu pieredzi lāgeru brūvēšanā, atbildēs uz jautājumiem un dos nogaršot dažus paraugs. Kā zināms, Anda lāgeris 2010.gada mājbrūvēšanas sacensībās atzīts par labāko.

14:30 – 15:00 – Atis un Edgars stāsta par piedalīšanos International Homebrew Project, iespējām šādu pasākumu sarīkot arī Latvijā, kā arī būs iespēja šo alu degustēt.

11:00 – 17:30 – nepārtraukta mājas alus degustācija un labākā alus izvēlēšanās (visu dalībnieku balsojums)

aptuveni no 15:30 līdz 18:30 – alus brūvēšanas demonstrācija, mazā tilpumā, lai viss notiek ātrāk

19:30 alus sacensību un kopējās degustācijas uzvarētāju godināšana

pusdienas aptuveni 13:00 un vakariņas ap 19:00

visu laiku saviesīga degustēšana, kas pāriet saviesīgā vakarēšanā

Svētdiena, 13.maijs

Brokastis, mazliet alus un izbraukšana.

Uz šo pasākumu KUPLA aicina visus Latvijas mājbrūvētājus, protams, arī topošos. Pieteikties tepat komentāros, norādot derīgu e-pastu, uz kuru dažu dienu laikā tiks nosūtīta sīkāka informācija. Uz vietas ir pieejamas nakšņošanas iespējas un visiem dalībniekiem tiks nodrošināta ēdināšana. Pieteikties vairs nevar.

2011.gada pasākuma atskaite, 2010.gada pasākuma atskaite.

5 komentāri rakstam “Mājas alus brūveru sanākšana Blomē”

 1. askoldz

  pieteikums pasākumam topošo brūvētāju kārtā.


 2. Linards

  vēlos pieteikties!


 3. sidra darītāji

  Vēlētos piedalīties šajā pasākumā kā topošais alus darītājs. Patlaban gan esam tikai sidra gatavotāji, bet alus darīšana vilina. Kādas ir ddalības maksas, kā ar palikšanu utt. Iepriekš pateicos par atbildi.


 4. Krišjānis

  Vēlos pieteikties pasākumam Blomē. Pagaidām gan esmu tikai iesācējs, kādas četras reizes paniekojies ar ekstraktu. Tāpēc labprāt piedalītos un pavērotu alus tapšanu no iesala un apiņiem. Pateikšos par info par dalības noteikumiem, nakts mītni kā arī par transportu tiem, kas labprāt nebrauktu ar auto uz alus pasākumu. 🙂


 5. "Alus avīze"

  Labrāt būtu novērotājos. Nepeiciešams nedaudz vairāk informācijas.


Atbildēt