Mājbrūvētāju sanākšana Blomē 4. un 5.maijā

Pēc mēneša, 4. un 5.maijā netālu no Blomes jau ceturto reizi notiks ikgadējais mājas aldaru pasākums. Šajā nedēļas nogalē divu dienu garumā notiks degustācijas, alus sacensības un nebeidzama pieredzes apmaiņa. Pasākumu apmeklēs Latvijas pazīstamākie alus mājbrūvētāji, kuriem varēs droši uzdot jautājumus par jebkuriem alus brūvēšanas aspektiem.

Plānotā programma:

Sestdien (4.maijā): 

– Ierašanās ap 10-11,
– Divi alus konkursi, viens vieglajiem aliem (līdz 3,9%), otrs brīvajam stilam. Vieglā alus uzvarētājam balva – 25 Ls dāvanu karte no bruvepats.lv
– visu alus parāde ar degustāciju,
– vakarā čukču/čigānu pirts un pelde ezerā,
– baļļa un svinības visu cauru nakti,

Svētdien (5.maijā):
– alus brūvēšanas paraugdemonstrējums, domāts iesācējiem,
– saviesīgas brokastis/pusdienas un tad jau dienas gaitā pa mājām.

Uz gada lielāko mājbrūvēšanas pasākumu laipni aicināti gan esošie mājas alus darītāji, gan tie, kas alu paši gatavot vēl nemāk. Īpaši iesācējiem 5.maijā rīta pusē notiks alus brūvēšanas demonstrācija, izmantojot visai vienkāršus un katram pieejamus virtuves rīkus.

Jautājumus var droši uzdot tepat komentāros. Plašāka diskusija par pasākuma aktualitātēm ir mājbrūvētāju forumā – forums.kupla.lv.

PIETEIKŠANĀS ŠEIT (forma atvērsies jaunā logā, tur ir papildus, sīkāki paskaidrojumi)

—–

Alus sacensību noteikumi.

Vieglais Jāņu alus:  Viegls, atsavaidzinošs. Gaišais vai tumšais. Garšas, krāsas un smaržas parametru nav, bet ABV nedrīkst pārsniegt 3,9% ABV (ieskaitot). Jāiesniedz man 4. maijā Atim, laikā no 10:30 – 11:30 Blomē, vismaz 3, bet vēlams 4 litri, puslitra līdz pusotra litra pudelēs. Ar jau uzlīmētām baltām tukšām etiķetēm uz kurām uzrakstīšu kārtas numuru. Alus pudeles jāiesniedz ieliktas kastē, maisā vai jebkurā citā traukā, kur to ērti salikt un pārvietot. Pēc iesniegšanas alus netiks uglabāts atdzesēts un ļoti iespējams, ka sakratīsies. (Plašāka informācija forumā)

Skatītāju balsojums: Var pieteikt jebkādu alu. Minimālais apjoms 4 litri, katrs drīkst pieteikt vienu alus šķirni. Plašāk noteikumi izklāstīti šajā pdf failā.

Bruvepats.lv īpašais konkurss

Sestdien, 4.maijā plānots konkurss brūvētājiem ar balvām no bruvepats.lv. Vairākos traukos tiks sabērts dažādu šķirņu iesals un būs jāmēģina atpazīt kāda šķirne ir katrā no traukiem. Iesakām ternēties jau laicīgi un pirms alus gatavošanas dažas minūtes veltīt iesala nogaršošanai.

Par tiesāšanu sacensībās

Tiesāšana sākas 12:00 (Jāņu/vieglā alus sacensībām). Kā tiesneši piedalās jebkurš interesents, kurš prot rakstīt, nav acīmredzamā reibumā un tajā laikā ir uz vietas – neviens gaidīts netiks. Tiesneši tiek sadalīti grupās, tā lai katrai grupai izvērtēšanai tiek 4-7 ali. Katra grupa apspriežoties izvēlas 1-3 labākos alus (skaits būs atkarīgs no konkursā pieteikto alu skaita) dod balsošanai uz finālu, kur arī attiecīgi izvēlas labāko. Tiesnešiem būs pieejama informācija par alus garšas vērtēšanu, taču piezīmes nav obligāti nepieciešamas. Pietiek sev atzīmēt alu, kas patīk vai nē. Sarunas tiesāšanas laikā ir atļautas, taču tām jābūt par tēmu, katras grupas darbu vada viens galvenais tiesnesis, kurš nosaka kārtību.

Finālā apvienota tiesnešu komanda izvēlas 3 labākos alus. Visiem trim uzvarētāju aliem iespēju robežās vēlāk tiks veikti testi, lai noskaidrotu vai ABV nav pārsniegts.

 

Atbildēt