Par KUPLA

KUPLA ir domubiedru grupa, kura uzskata, ka Latvijas alus kultūrai nepieciešami nopietni uzlabojumi. Kaut arī bieži lepojamies ar senām alus tradīcijām, visai daudzas Latvijas alus darītavas izlaiž ļoti vienveidīgus brūvējumus, patērētāju vidū kultivējot dažādus maldīgus priekšstatus un ne vienmēr patiesas leģendas un izdomājumus. Arī krogos ne vienmēr ir labāka situācija, un nereti pāri visam – garlaicīgs un ne visai kvalitatīvs alus piedāvājums.

Alus pasaule ir daudz krāšņāka nekā varētu šķist pirmajā mirklī, pat pēc konservatīviem aprēķiniem pasaulē ir līdz pat 100 dažādiem alus stiliem (Latvijā brūvē 3-6 dažādus) ar milzīgu garšu daudzveidību. Alus noteikti neatpaliek no citiem tradīcijām bagātiem raudzētajiem dzērieniem – vīna un konjaka, taču nereti tiek nepamatoti nostādīts kā zemāku sabiedrības slāņu vieglas apreibināšanās līdzeklis.

Alu visā pasaulē dzer gan piepīpētos krogos, gan pašos ekskluzīvākajos un izmeklētākajos restorānos un uzskatām, ka šī dzēriena potenciāls Latvijā vēl nav ne tuvu sasniegts. Mēs vēlamies šo situāciju mainīt. Izglītot sabiedrību par alu un parādīt tā daudzveidību, vienlaikus neatbalstot alus lietošanu piedzeršanās pēc, bet gan lai ar katru malku izbaudītu šī lieliskā dzēriena garšu.

Mēs gribam dzert labu un garšīgu alu.