Alus pasākumi

KUPLAs sākums meklējams alus pasākumos, no kuriem pirmais notika aptuveni 2009.gada jūnijā, kad pēc diskusijām internetā sanācām kopā, lai parunātu par alu. Pēc aktīvām un ļoti interesantām diskusijām bija skaidrs, ka viss jāturpina un Latvijas mājas alum ir perspektīvas, tādēļ nākamajā reizē pieredzējušais mājas darītājs Gordons no ASV rādīja kā vienkāršā veidā, izmantojot viegli pieejamus materiālus, kurus var salasīt pa pažobelēm, iespējams pagatavot labu mājas alu.


2009.gada rudenī tika izveidots mājas alus forums internetā un vairākas reizes sanācām kopā, lai degustētu alus – gan mājas, gan interesantākos no veikalos nopērkamajiem.

2010.gada 1.maijā Aizputē notika jau plašāks pasākums un kopā ar lietuviešu mājas brūvētājiem no tikraslus.lt organizējām divu dienu sanākšanu, kuras laikā apmainījāmies idejām un visai daudz kopā brūvējām.

Mājas alus darītāju loks kļuva aizvien plašāks un nu jau pēdējos divos pasākumos veikalu alu vispār nedzeram, mājas alus loks ir tik plašs, ka pēc tā nemaz nav vajadzības.

Uz alus pasākumiem ir laipni aicināts jebkurš – gan alus brūvētāji, gan alus dzērāji. To laikā aktīvi degustējam, apspriežam dažādu alu garšas un runājam arī par citu saistītu alus tematiku, parasti tās notiek mājās pie kāda no darītājiem, tādēļ ir iespēja aplūkot alus darīšanas iekārtas. Katrā ziņā, tas noteikti ir labākais veids kā iegūt zināšanas par mājas alus brūvēšanu vai vienkārši papļāpāt par dažādiem alus dzeršanas un brūvēšanas aspektiem. Par visām alus pasākumu reizēm tiks paziņots forums.kupla.lv. Visi pasākumi ir bezmaksas.