• Dažādi
  • Internetā atrastais (sasēņotais), noderīgi linki

Atļaušos uzsākt topiku, kur krāt noderīgas, interesantas, informatīvas saites uz interneta resursiem par brūvēšanu.

Piemēram, šodien man bija jaunums par koka strēmelēm fermenterī (pēdējais gif):

http://stlpublicradio.github.io/beer-gif/index.html

    12 days later
    • [deleted]

    • Awaiting approval

    WoW that was fantastic. nice man! you are awesome Plz check is

    ______________________ More Exciting News fifa 15 coins are Waiting For You.

      21 days later

      Ierosinu nomainīt topika nosaukumu, lai vieglāk asociatīvi atrast. nejauši uzgāju, mani iedvesmoja: http://www.mrmalty.com/late_hopping.php

        uz kādu nosaukumu nomainīt ?

          Dainis said: uz kādu nosaukumu nomainīt ?

          Internet... adreses... linki... noderīgi... hmm... Noderīgas interneta adreses, linki ? Varbūt der uz to ko jau nomainīji.

            • [deleted]

            lasot par ūdens ķīmiju un citām lietām, esmu iecienījis šo resursu: http://braukaiser.com/wiki/index.php/Braukaiser.com

              a month later

              Torrentos atradu American Brewers guild (BREW MASTERS LECTURES) ietver 20 lekcijas katra ap 3h gara. Cik uzmetu aci diezgan padziļināti var atrast visu ko, ja kko grib dziļāk izpētīt var noskatīties. Pirātos tāds nav ir tikai fano trakerī, iemet serčā Beer un tur būs milzīgs fails kurā ir tās lekcijas un vēl daudz kas cits.

                EgonsBekons said: Torrentos atradu American Brewers guild (BREW MASTERS LECTURES) ietver 20 lekcijas katra ap 3h gara. Cik uzmetu aci diezgan padziļināti var atrast visu ko, ja kko grib dziļāk izpētīt var noskatīties. Pirātos tāds nav ir tikai fano trakerī, iemet serčā Beer un tur būs milzīgs fails kurā ir tās lekcijas un vēl daudz kas cits.

                neatradu

                  http://brulosophy.com/exbeeriments/

                  Džeks interesantus eksperimentus taisa, dalot misu 2 daļās un izmantojot rehidrētu/sausu raugu, skalotu/svaigu skidro raugu, raudzejot stikla/plastmasas spaini utt. Diezgan nopietni tam pieiet.

                    kastrolis said: neatradu

                    BEER - Homebrew Archive ~ Ultimate Collection of Magazines ~ Books ~ Videos & MORE tāds ir tas nosaukums zem kura ir

                      I’m Peter Wolfe. I am a brewing scientist at the Anheuser-Busch Technical Center in St. Louis where I work to make the brewery run better and to continue basic research into hop chemistry and all other aspects of brewing science

                      ...Traditional German brewing has two phases; the primary fermentation is done using a ruh beer; this is roughly 90% of the final beer volume. When primary fermentation is finished, the beer is transferred to a lagering cellar (or barrel) and a second brew is added (which raises the fermentable sugar content again). This second brew is the krausen and comprises about 10% of the final beer volume. This krausen addition allows for CO2 production to raise the carbonation levels all the way or pretty close to serving levels and encourages the yeast to delay dormancy until the diacetyl is reduced to acceptable levels and the beer is cleaned up. This is really similar to bottle conditioning, just on a very large scale. Interestingly, our Budweiser krausen brew has a slightly different hop profile than the ruh beer. I have no idea why it's like that but it's been that way for over a 100 years. Side note: the word krausen (pronounced kroy zen) has entered broad usage amongst US homebrewers to refer to the foam produced during fermentation. You may have heard this, or "high krausen" when referring to the most vigorous part of primary fermentation. I'm not sure how that came about, to be honest. The Germans have a different word for beer foam produced during fermentation, they call it brandthefe.

                        Ugis said:
                        http://brulosophy.com/exbeeriments/
                        Džeks interesantus eksperimentus taisa, dalot misu 2 daļās un izmantojot rehidrētu/sausu raugu, skalotu/svaigu skidro raugu, raudzejot stikla/plastmasas spaini utt. Diezgan nopietni tam pieiet.

                        Tiešām interesanti un tik apstiprina manas pofigiskās metodes pareizību. http://brulosophy.com/2014/06/02/the-great-trub-exbeeriment-results-are-in/ - tagad skaidrs, kāpēc man pārmet, ka mani aliņi ir ļoti dzidri 😉

                          Foršs apraksts! Daini, tu pilnīgi visu katla saturu izgāz fermenterī? Būs jāpamēģina!

                            Es arī izgāžu, un reiz pat kviesis nodzidrinājās.

                              Es jau kādu laiku izmantoju Daiņa pofiga metodi. Nekāda vaine, priekš dzīvokļa ļoti laba metode, kas ieekonomē pagatavošanas laiku.

                              Vienīgā lieta ir - kas notiek ar aromātam domātajiem apiņiem kas pievienoti pēdējās 10-15 minūtēs? Teorētiski tajā zlampā fermentera apakšā no viņiem turpina izdalīties AA un tā tālāk. Teorētiski IBU var būt lielāks kā aprēķinātais.

                                Dainis said: Tiešām interesanti un tik apstiprina manas pofigiskās metodes pareizību. http://brulosophy.com/2014/06/02/the-great-trub-exbeeriment-results-are-in/ - tagad skaidrs, kāpēc man pārmet, ka mani aliņi ir ļoti dzidri ;)

                                Man anglene sūdīga. Vai apiņi no vārkatla ir tie kas palīdz dzidrināties?

                                  Manuprāt ne tikai apiņi, bet arī olbaltumvielas u.c. zampas sastāvdaļas.

                                    apo said: Foršs apraksts! Daini, tu pilnīgi visu katla saturu izgāz fermenterī? Būs jāpamēģina!

                                    Protams. Reizēm kāda sauja paliek neiegāzta.

                                    Pieņemu, ka efekts līdzīgs kā īru sūnai - mazās daļiņas pieķep pie lielajām un nogrimst apakšā, bet ja nekādu lielo nav, tad tās turpina pa alu plivināties.

                                    Par to, ka paliks rūgtāks grūti komentēt, tad jātaisa eksperimenti, bet remdenā ūdenī alfa skābes gan jau ka ļoti lēnām izdalās, tāpat kā pie kaķošanas. Tā kā es saldus alus netaisu, tad man dziļi pajāt pāris IBU.

                                      es saprotu ka vāri tikai ar granulētajiem apiņiem? uz plāceņa arī lej šitādam? caurplūdes dzesētāja gadījumā gan būtu nedaudz dīvaini kasīt no katla šļuru un mest fermenterī :)

                                        agrāk es lēju, bet tad baigos mērkaķa ātrumos norūgst pa diennakti, pat atdzist nepaspēj, Turklāt krājas tas viss un 3x lejo uz plāceņa jau kādi 5-6L un knapi vietas pietiek misai. Tagad litriņu no zemās virskārtas atleju.